Warto inwestować w pożyczki społecznościowe

Atrakcyjne stopy zwrotu

Dzięki wyeliminowaniu niepotrzebnych pośredników takich jak banki i firmy pożyczkowe umożliwiamy osiąganie atrakcyjnych stóp zwrotu nawet powyżej 10% rocznie.

Pamiętaj jednak, że inwestowanie niesie za sobą ryzyko niespłaconych pożyczek – zapoznaj się z informacjami nt. bezpieczeństwa.

Nowa klasa aktywa

Pożyczki społecznościowe pozwalają na dywersyfikację Twojego obecnego portfela inwestycyjnego o produkt, który wcześniej dostępny był tylko dla banków i innych instytucji finansowych.

Teraz, dzięki pozyczki.finansowo.pl, możesz bezpośrednio dotrzeć do Pożyczkobiorców i otrzymywać atrakcyjne wynagrodzenie za pożyczanie swoich środków finansowych.

Bez opłat serwisowych

Model biznesowy serwisu jest prosty – od każdej zawartej pożyczki pobieramy od Pożyczkobiorcy opłatę serwisową.

Dla Pożyczkodawców korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne.

Prosto i elastycznie

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe jest proste i dopasowane do Twoich preferencji. Dajemy Ci możliwość wyboru kwoty i okresu pożyczki.

Ryzyko inwestycji możesz ograniczyć dzięki dywersyfikacji inwestycji w wielu Pożyczkobiorców o różnych ratingach.

Finansowo w liczbach

Cyfry mówią
same za siebie

Suma udzielonych
pożyczek

188,9 mln

złotych

Wynagrodzenie
Pożyczkodawców

12,4 mln

złotych

Spłacalność
pożyczek

89,5 %

Dołącz do nas

W co możesz inwestować jako
Pożyczkodawca?

Pożyczki społecznościowe

 • Pożyczki do 30 000 zł
 • Pożyczki dla osób fizycznych
 • Pożyczki na dowolny cel

Crowdfunding pożyczkowy

 • Pożyczki zabezpieczone do 5 mln zł
 • Pożyczki dla firm
 • Pożyczki na określony cel inwestycyjny

Pożyczkodawcy

Ranking Pożyczkodawców

Miejsce Kwota udzielonych pożyczek Spłacalność W serwisie od Liczba pożyczek
1. 8 441 043 PLN 94,2 % 2011 12 033
2. 6 393 490 PLN 97,7 % 2013 4 714
3. 5 604 360 PLN 85,5 % 2017 9 363
4. 4 796 382 PLN 96,0 % 2010 5 844
5. 4 763 859 PLN 93,9 % 2015 5 562
6. 3 426 138 PLN 96,7 % 2011 7 433
7. 2 712 004 PLN 90,4 % 2016 3 498
8. 2 501 430 PLN 94,7 % 2011 2 717
9. 2 447 957 PLN 90,9 % 2017 5 547
10. 2 361 979 PLN 93,8 % 2012 6 672

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe z perspektywy Pożyczkodawcy

Dlaczego warto inwestować w pożyczki społecznościowe?

 • Zobowiązanie Pożyczkobiorcy nie wygasa dopóty, dopóki pożyczka nie zostanie zwrócona zgodnie z umową, nawet jeśli sytuacja materialna Pożyczkobiorcy ulegnie pogorszeniu
 • Masz możliwość sprzedaży długu za naszym pośrednictwem

Kto może zostać Pożyczkodawcą?

 • Jesteś pełnoletni i w pełni praw do zawierania umów
 • Masz oszczędności, którymi chcesz aktywnie zarządzać i je pomnażać
 • Cenisz sobie niezależność, jesteś kowalem własnego losu, a oferowane przez banki oprocentowanie na lokatach jest dla Ciebie nieatrakcyjne

Skąd Pożyczkodawca ma wiedzieć, że dany Pożyczkobiorca zwróci mu pieniądze?

 • Udostępniamy szereg narzędzi i wskaźników, które pozwalają w obiektywny sposób ocenić atrakcyjność wniosku pożyczkowego
 • Masz możliwość bezpośredniego kontaktu z Pożyczkobiorcą na każdym etapie transakcji

Czy inwestycje w pożyczki społecznościowe są bezpieczne?

 • Wdrożyliśmy szereg mechanizmów weryfikacyjnych oraz obiektywny system oceny Pożyczkobiorców, dający Tobie możliwość podjęcia trafnych decyzji pożyczkowych
 • Jedynie około 9% pożyczek udzielanych za naszym pośrednictwem nie jest spłacanych w terminie – dywersyfikując swój portfel pożyczkobiorców zminimalizujesz ryzyko poniesienia straty

Chcesz wiedzieć więcej?

Kilka ciekawych informacji o pożyczkach społecznościowych

Idea pożyczek społecznościowych powstała 19 lat temu

Idea pożyczek między ludźmi – social lending – powstała w Wielkiej Brytanii w 2005 roku. Od tego czasu rynek pożyczek społecznościowych obserwuje dynamiczny wzrost zainteresowania ze strony uczestników rynku finansowego. Po pierwsze wynika to z faktu, iż ludzie na co dzień nie potrzebują banków. To, czego potrzebują, to możliwość łatwego i szybkiego pożyczania i inwestowania środków na korzystnych warunkach. Po drugie, rozwój technologii umożliwił wprowadzenie innowacji w usługach finansowych. Serwisy pożyczek społecznościowych pozwoliły na wyeliminowanie pośredników i połączenie ludzi, którzy potrzebują pieniędzy z tymi, którzy je mają, przenosząc oszczędności wynikające z takiego modelu na obie strony transakcji.

Pożyczki społecznościowe zdobywają nowych zwolenników każdego dnia

Pożyczki społecznościowe rozwijają się bardzo dynamicznie na całym świecie. W skali globu ten rynek jest ogromny i niesamowicie trudny do policzenia. Dwie największe tego typu platformy – lendingclub.com oraz zopa.com – już w 2015 roku pośredniczyły w zawarciu pożyczek na łączną kwotę ponad – odpowiednio – 9 mld USD i 800 mln euro. Najlepszym dowodem na niepohamowany apetyt konsumentów na tego rodzaju produkt finansowy można zauważyć po przyroście regulacji rządowych: W USA, już w 2012 roku Prezydent Obama podpisał ustawę mającą na celu zwiększenie tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego w Ameryce poprzez poprawę dostępu do publicznego rynku kapitałowego dla rozwijających się biznesów. Z kolei w Unii Europejskiej, 10 listopada 2021 w życie wchodzi rozporządzenie regulujące crowdfunding, którego celem jest zapewnienie małym i średnim przedsiębiorstwom dostępu do finansowania oraz dokończenie w ten sposób budowy unii rynków kapitałowych. Wskazuje się ponadto, że w niedługiej perspektywie może to być drugi obok bankowego mechanizmów pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorstw.

Finansowo.pl jest liderem rynku pożyczek społecznościowych w Polsce

Działając od 2008 roku, pomogliśmy tysiącom Użytkowników w zawarciu umowy pożyczki. Na koniec listopada 2023, łączny wolumen udzielonych pożyczek to blisko 180 mln zł, a Pożyczkodawcy otrzymali od Pożyczkobiorców wynagrodzenie w wysokości 11,3 mln zł. Dzięki temu mamy doświadczenie i wiedzę pozwalającą zaoferować Ci produkt, który spełni Twoje oczekiwania i umożliwi pożyczanie szerokiemu gronu zweryfikowanych Pożyczkobiorców, przy równoczesnym dążeniu do maksymalizacji bezpieczeństwa inwestycji.

Pożyczki społecznościowe to inwestycje o relatywnie niskim ryzyku

Ryzyko braku spłaty pożyczki jednak istnieje. Dlatego też oferujemy Pożyczkodawcom jak najwięcej funkcjonalności zwiększających bezpieczeństwo inwestycji. Wszyscy Pożyczkobiorcy muszą przejść weryfikację obowiązkową (dowód tożsamości, konto bankowe, numer telefonu, e-mail) oraz mogą skorzystać z weryfikacji dobrowolnych (m.in. w BIK, adres zamieszkania, przychody, zatrudnienie czy rachunki od dostawców). Co więcej, jako Pożyczkodawca, możesz zapoznać się z dokładną historią pożyczkową i ocenami Pożyczkobiorców, czy też informacjami osobowymi i finansowymi na ich temat. W przypadku braku spłaty pożyczki przez Pożyczkobiorcę masz możliwość wystawienia wierzytelności na rynku wtórnym.